Google Adwords yeni "Report Editor"u Duyurdu
Bilişim Teknolojileri

418 izleme

2015-08-06 15:02:40

Google Adwords yeni "Report Editor"u Duyurdu

Google Adwords grup ürün müdürü Jon Diorio, dün akşam saatlerinde twitter hesabından Google Adwords’de yeni “Report Editor”ü ilk kez resmi olarak duyurdu ve detaylı blog yazısının linkini verdi.

Yayınlanan makaleye göre yeni raporlama editörü ile anlık veri görüntüleme ve analizine imkan tanıyan Google Adwords New Report Editor ile basit sürükle bırak eylemleriyle dataların incelenmesi, ihtiyaç duyulan bilgi dilimlerine odaklanabilmek adına data tablolarının dönüştürülebilmesi (pivot) mümkün olacak.

Bununla beraber sonuçların kolay anlaşılması ve sunumun etkinliği adına önemli bir özellik olarak pasta, çubuk veya çizgi grafiklerle de enstrüman güçlendiriliyor.

Merakla beklenecek olan yeni report editorün, önümüzdeki birkaç ay içerisinde uygulamaya gireceği belirtiliyor. Kullanıcılar hesaplarında Raporlar sekmesinde yeni uygulamayı gördüklerinde erişim sağlayabilecek, bu sekmede önceden tanımlanmış bir raporu açmak ya da sıfırdan yeni bir rapor oluşturularak uygulama kullanıma girecek.

Makalenin orjinalini Google Inside Adwords blogundan (http://adwords.blogspot.com.tr/2015/08/view-and-analyze-your-data-instantly.html) okuyabilirsiniz.

Copyright ® 2014 | Tüm Hakları Odaxa Bilişim Teknolojileri'ne aittir.